Zeynep Bastık Biyografi

Zeynep Bastik Official website

Zeynep Bastık1993’te Çanakkale’de müzisyen bir ailede doğdu. Kısa süre sonra İzmir’e yerleşti ve burada büyüdü. 17 yaşında başlayan kariyerinde müzik dışında profesyonel olarak dans etti ve oyunculuk yaptı. İzmir’deki yerel Jackpot adlı rock grubundaki solistliğinin ardından İstanbul’da Murat Dalkılıç’ın back vokalistliğini yaptı. 

 

Ardından solo kariyerine adım atıp “Fırça” ve “Şahaneyim” teklilerini yayınladı. Daha sonra kendi evinde cover parçalar seslendirdiği YouTube kanalını kurdu. 

 

Kanal bir yıl içerisinde 1.5 milyon aboneyi aşıp 800 milyondan fazla izlemeye ulaştı. Ardından “Her Yerde Sen”, “Uslanmıyor Bu”, “Çukur”, “Her Mevsim Yazım”, “Dargın”, “Bir Daha”, “Boş Yapma”, “Kendi Yolumuzda” adlı solo şarkılarını yayınladı. “Bırakman Doğru Mu”, “Bırakman Doğru Mu 2” ve “Mod” düetlerinde yer aldı. 

 

Yayınladığı şarkıların tümü dijitalde, TV’de ve radyolarda en çok dinlenen şarkılar arasında yer aldı; dizilerde ve filmlerde sıklıkla kullanıldı. Gerçekleştirdiği açıkhava turnesi ile Türkiye’nin en büyük arenalarında konserler verdi. İlk stüdyo albümü Zeynodisco 21 Mayıs 2021’de yayınlandı. Zeynep Bastık hala Spotify’ın en çok dinlenen kadın artistlerinden biri olarak kariyerine devam ediyor. 

2021-2023 © Zeynep Bastık Resmi web sitesi & Hypers New Media • Designed by Milad S.
Language